MÜSLÜMAN OLAN GÜZEL ULYANA BÖYLE KAPANDI

 

MÜSLÜMAN OLAN GÜZEL ULYANA BÖYLE KAPANDI


Rus asıllı Kazakistan vatandaşı Ulyana Chervenchuk, gönlünü Diyarbakırlı Cihat Güvenç'e kaptırdı. Aşkı uğruna ailesini, ülkesini ve dinini bırakan Ulyana, hem müslüman oldu hem de Türkvatandaşlığına geçti. 

Rus asıllı Kazakistan vatandaşı Ulyana Chervenchuk, gönlünü Diyarbakırlı Cihat Güvenç'e kaptırdı. Aşkı uğruna ailesini, ülkesini ve dinini bırakan Ulyana, hem müslüman oldu hem de Türk vatandaşlığınageçti.

 


Diyarbakır'dan 3 yıl önce Kazakistan'a bir Türk firmasının pazarlama müdürü olarak çalışmaya giden 32 yaşındaki Cihat Güvenç, özel bir şirkette çalışan 28 yaşındaki Rus asıllı Ulyana Chervenchuk'a âşık oldu. Evlenme kararı alan gençler Diyarbakır'a gelerek dünya evine girdi. Diyarbakır Müftüsü Ali Melek huzurunda Müslüman olan Ulyana, Yasemin ismini aldı. 
Kazakistan'a 3 yıl önce iş için gittiğini belirten Cihat Güvenç, özel bir şirkette pazarlama müdürü olarak çalıştığını söyledi.

 

Eşinin de bir başka şirkette çalıştığını anlatan Güvenç, şöyle konuştu: "Eşimin çalıştığı şirkete gidip geldiğim için orada tanıştım. İlk görüşte âşık oldum. Yaklaşık 3 yıllık bir birlikteliğimizden sonra kendisi benimle evlenmek istedi. Türkiye'deki yaşamla ilgili onu bilgilendirdim. Müslüman olması gerektiğini söyledim o da severek bunu kabul etti.

 

Ailemle tanıştırmak için Diyarbakır'a getirdim. Buradaki aile bağlarını, örf ve âdetimizi görünce çok sevdi. Artık gitmek istemediğini belirtip buraya yerleşmeye karar verdi. 20 gün önce evlendik, orucunu ve namazını hiç kaçırmıyor. Kısmet olursa hacca gitmeyi planlıyoruz.Ailemin bu evliliğe karşı çıkacağını düşünmüştüm, ancak, yanılmışım. Yabancı gelin evde çok sevilmeye başlandı, gelinler arasında şimdiden kavga çıkmaya başladı." .

 


Ulyana Chervenchuk ise yeni ismi Yasemin'i çok sevdiğini belirterek "Müslüman olduğum için pişman değilim, ailem bu evliliğe çok karşı çıktı ben ise her şeyden vazgeçerek hayalimdeki erkekle evlendim. Yeni dinimi çok sevdim. Türkçe bilmediğim için Rusçaya çevrilen Kur'ân-ı Kerîm'i okuyorum. Eşimin ailesi çok iyi ve beni seviyor. Burada yaşamaya karar verdim" dedi.

 


Hıristiyanlığı bırakarak müslüman olan Ulyana Chervenchuk baş örtüsü takmayı ihmal etmedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !